Hra - Co vydaly hlubiny země

Hra - Co vydaly hlubiny země

KOMU JE URČENA
Dětem i dospělým, nejlépe dohromady. Ale především všem zvídavým a zvědavým.

Co vydaly hlubiny země ve videu

CO ZÍSKÁTE
Dozvíte se spoustu zajímavých informací o dějinách těžby zlata, mědi, arseniku a uhlí v Krkonoších. Dostanete se na tajemná i krásná místa, o kterých jste, třebaže rodáci, možná vůbec nevěděli. Probudí se ve vás touha poznávat minulost našeho kraje a život lidí, kteří tu žili před námi. Možná potkáte i Rýbrcoula, nebo nějakou jinou lesní bytost.

VÝHRA
Dvacet hracích kamenů (mincí) s vyobrazením Rýbrcoula, víly, permoníka, draka a větřice, vyražených ze čtyř různých kovů. To v letošním roce. V tom příštím k nim přibyde také jezinka, skalní muž, hejkal a mniška a také napínavá desková hra ve dvou variantách: pro děti do osmi let a pak pro všechny ostatní do 100 let. Mince, tedy hrací kameny, vytvořila významná česká sochařka a výtvarnice Paulina Skavová, rodačka z Krkonoš.

BUDE TO NÁROČNÉ
Rozhodně ne. Cílem spolku Rýbrcoul není předkládat před hráče nepřekonatelné překážky a složité úkoly. Chceme ve vás vzbudit zájem o historii místa, ve kterém žijete. Takže vás čekají tři jednodenní procházky do předem určených míst. Ale dobu, kdy se na „výpravy“ vydáte, si určíte sami. A máte na hru čas od května do října.

NAČASOVÁNÍ
Hru jsme rozdělili do pěti částí, z nichž každá zabere 2-3 hodiny:

Někteří dokáží během jediného dne propojit i více tras. Krásně jde například spojit Trutnov a Sklenářovice nebo Sklenářovice a Žacléř. Trasy také můžete propojit s turistickými či cykloturistickými výlety, viz. naše tipy u jednotlivých tras.

PRAVIDLA
V podstatě žádná. Dostanete otázky a napíšete odpovědi. Jednoduchá otázky a jednoduché odpovědi. Otázky, odpovědi a další informace dostanete na jednom listě: ODPOVĚDNÍKU. Fígl je v tom, že ty odpovědi nezjistíte nikde jinde, než na místech, která se týkají těžby v horách. A vy tam budete muset ťapat. Ale nebojte, bude to jen příjemná procházka, jde přeci o poznání, ne o turistiku.

Vyplněný Odpovědník vyměníte za zbývajících devět mincí na Výdejních místech, nebo v našem stánku na hlavní letošní akci Rýbrcoul, která se bude konat 5. října před UFFEM v Trutnově. Proč za zbývajících devět? Protože tři získáte už při přihlášení do hry.

JAK SE DO HRY PŘIHLÁSÍTE
Na Výdejních místech, kdykoliv se vám to bude hodit. Tam vám také rádi zodpoví veškeré dotazy.

Startovné do každé části činí 200,- Kč.

Seznam výdejních míst

Hra - "Co vydaly hlubiny země" je spolufinancovaná z prostředků Libereckého a Královehradeckého kraje.