Program Trutnov

14:00

Zahájení (Pódium)

Od 14:00

Výstava výtvarných prací školek a škol na téma Dolování a permoníci – UFFO. (Předsálí Uffa)
Tvořivé dílny z Domu Pod jasanem. (Kavárna K2 Uffa)
• plstění permoníci, zrcátka, magnetky, keramické květy, plstěné květy a motýlci, svíčky
Skauti (Trávník za Uffem)
• Střelba z luku a prodej vlastních výrobků
Tvořivá dílna (Parkoviště)
• výrobky z papíru
Stánek SPŠ kamenické a sochařské z Hořic, představení školy, tvořivé dílny. (Parkoviště)
• stříhání pláště krystalů, jejich vybarvení a lepení (dítě si odnáší 3 D model) – studentka oboru malba
• malování na ruku – studentka oboru malba
• rýžování granátů – pod vedením studenta 2. ročníku (Richard Tobiška)
• sekání do horniny (itongu) studentem 3. ročníku (Jiří Václavík) pod vedením mistra (Bronislav Fiutowski)
• hrátky s 3 D brýlemi – pod vedením dvou studentů 2. ročníku (Jiří Tesař, Filip Smékal)
Minecraft na téma dolování (počítačové simulace) (Suterén Uffa)
KRNAP stánek (Parkoviště)
Prezentace zajímavých míst v Kowarech a okolí (Parkoviště)
Stánky s regionálními produkty (Parkoviště)
Rýbrcoulův stánek (Parkoviště)
Zkušební jízdy na elektrokolech Apache (Terasa u Uffa)
Prezentace partnerů akce (Terasa u Uffa)
Občerstvení (Parkoviště)

14:10 – 14:50

Tlupa Tlap – koncert populární folkrockové kapely z Pilníkova. (Pódium)

14:30 – 15:00

Přednáška pro děti
Mineralogie – zábavná forma výkladu vedená studentkou SPŠ kamenické a sochařské Ludmilou Sochorovou (3. ročník) + ukázka sbírky (Předsálí Uffa)

15:00 – 15:15

Vyhlášení výherců výtvarné soutěže. (Pódium)

15:00 – 18:00

Fotokoutek – vyfoť se s čerty, vílami či permoníky. (Foyer Uffa)

15:15 – 16:00

Moment – koncert hradecké alternativní grunge kapely. (Pódium)

15:30 – 16:00

Přednáška pro děti
Mineralogie – zábavná forma výkladu vedená studentkou SPŠ kamenické a sochařské Ludmilou Sochorovou (3. ročník) + ukázka sbírky (Předsálí Uffa)

16:00 – 17:00

Soutěž v pojídání pálivých jídel. Registrace soutěžících v průběhu dne. Počet míst omezen. (Pódium)

16:00 – 17:00

Sokolníci. (Trávník za Uffem)

17:15 – 18:45

Rambanbám – ska kapela z Chlumčan. (Pódium)

17:30 – 18:30

Přednáška pro dospělé a starší děti
Geologie Krkonoš – přednáší geoložka Ing. Simona Vondroušová (vedoucí oboru geotechnika na SPŠ kamenické a sochařské). (Předsálí Uffa)

19:00

Hlavní program před Uffem. (Pódium)
– Rýbrcoulovo podzemí – multimediální divadelní představení.
– Průvod bytostí od Uffa na Krakonošovo na náměstí – přidejte se k průvodu.
– Pokus o překonání rekordu v největším počtu permoníků na jednom místě.

cca 19:50

Ukončení průvodu, rozloučení s Rýbrcoulem na další rok. (Krakonošovo náměstí)

20:30

OTEVŘENÉ HOSPODY (Centrum)
– Koncerty v trutnovských hospodách.

Občerstvení
• Teplá a studená jídla Grill NOR, včetně bezmasé nabídky
• Ostré pokrmy od Chilli táty
• Sladkosti a káva z prvorepublikové kavárny Grand
• Pivo Trautenberk, nealko nápoje

Parkování
• Zdarma v garážích Uffa
• Městská parkoviště